THY Konut Projesi
  • 29-05-2018
  • 1,324 Görüntüleme
  • A +
  • A -

THY Konut Projesi

THY Konut Projesi için en çok sorulan sorular;

1-Proje nerede?
-İstanbul ili, Arnavutköy ilçesi, Dursunköy mahallesinde hayata geçirilecek.

2-Arsa alanı ne kadar?
-3 milyon 639 bin 117 metrekare.

3-Proje kimlere satılacak?
-Proje öncelikli olarak 3. havalimanı çalışanlarına satılacak.

4-Projede kaç birim bulunacak?
Proje en az 10 bin bağımsız birimden meydana gelecek.

5- Emlak Konut THY 3. havalimanı konut projesinin temeli ne zaman atılacak?
-Projenin temeli 29 Ekim 2018'de atılacak.

6-Proje kaç etaptan meydana geliyor?
-3 etaptan meydana geliyor.

7-Emlak Konut THY 3. havalimanı konut projesi yeni havalimanına kaç kilometre?
-Proje Yeni Havalimanı'na 12 kilometre mesafede bulunuyor.

8-Proje Kuzey Marmara Otoyolu'na kaç kilometre mesafede?
-11 kilometre mesafede.

9-Daire tipleri nasıl?
-Projede 2 oda 1 salondan 5 oda 1 salona kadar konut tipi bulunacak.

10-Proje ne zaman tamamlanacak?
Projenin ilk etabının 16 ay içerisinde tamamlanması planlanıyor.

11-Projenin mimarisi nasıl olacak?
Emsali düşük olan proje az katlı olarak tasarlanıyor. Zemin + 4 kat olarak planan proje yatay mimariye sahip olacak. 

12-Konutlar dışında neler olacak?
Projede konutlar dışında kent meydanı, bölge parkı, eğitim birimleri, dini tesis alanı ve spor alanları yer alacak. Ayrıca arazi içerisinde millet bahçesi de bulunacak.

13-Projenin planlama çalışmalar tamamlandı mı?
Emlak Konut THY projesinin planlama çalışmaları 2-3 ay içerisinde tamamlanacak.

14-Projede yer alan konutların fiyatları ne kadar?
Projedeki konutların fiyatları makul seviyede olacak.

15-Projenin tüm etapları ne zaman tamamlanacak?
Projenin tamamının 4-5 yıl içerisinde tamamlanması planlanıyor.

---

Emlak Konut Gayrimenkul yatırım Ortaklığı, THY Havaalanı Gayrimenkul Yatırım ve İşletme A.Ş.'ye Arnavutköy Dursunköy'de yer alan 3 milyon 639 bin 117 metrekare büyüklüğündeki arsanın yüzde 50'sini 312,5 milyon TL+KDV nakit bedelle sattı..

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın geçtiğimiz gün açıkladığı "3. havalimanına komşu 10 bin konut geliyor" müjdesinden sonra Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı (GYO)  ile  Türk Hava Yolları Havaalanı Gayrimenkul Yatırım ve İşletme A.Ş. (THY) harekete geçti. Emlak Konut GYO bu sabah Kamuyu Aydınlatma Platformu'nda (KAP) THY arsa satışı hakkında açıklama yaptı. 

Emlak Konut GYO sahip olduğu, İstanbul ili, Arnavutköy ilçesi, Dursunköy mahallesinde yer alan 3 milyon 639 bin 117 metrekare büyüklüğündeki arsanın yüzde 50 hissesi, 312,5 milyon TL+KDV nakit bedelle THY'ye sattı.  Emlak Konut , arsalar üzerinde THY ile birlikte, etaplar halinde projeler geliştirecek. Proje hem 3. havalimanı çalışanlarına satılacak hem de İstanbuluların oknut ihtiyacını karşılayacak. Projelerden elde edilecek "net kazanç", yüzde 50'si Emlak Konut'a, yüzde 50'si THY'ye ait olmak üzere paylaşılacak. 

Sembolik imza

THY ve Emlak Konut yeni bir projeye imza atıyor. Bugün dev proje için THY Genel Müdürlük binasında THY Yönetim Kurulu ve İcra Komitesi Başkanı İlker Aycı ile Emlak Konut Genel Müdürü Murat Kurum’un da katılımıyla imza töreni gerçekleştirildi. Projenin detayları toplantıda açıklandı. İmza töreni şimdilik sembolik olarak yapıldı.

Fiyatlar minimum düzeyde olacak

Emlak Konut GYO'nun THY ile yapacağı dev projenin detayları belli oldu. Dev proje 10 bin bağımsız birimden meydana gelecek. Projede 2 oda 1 salondan 5 oda 1 salona kadar tüm daire tipleri yer alacak. Konut fiyatlarının minimum düzeyde olacağı projede ödeme koşulları da makul olacak. 

Temeli 29 Ekim'de atılacak

Dev projenin temeli 29 Ekim'de atılacak. Etaplar halinde inşa edilecek projenin ilk etabı 16 ay içerisinde tamamlanacak. İstanbul Yeni Havalimanı'nın resmi açılışı da 29 Ekim'de yapılacak. 

Konumu dikkat çekiyor

İstanbul Yeni Havalimanı'na 12 kilometre, Kuzey Marmara Otoyolu'na 11 kilometre uzaklıkta yer alan dev proje Kanal İstanbul, 3. havalimanı ve Yavuz Sultan Selim Köprüsü'nün kesiştiği noktada konumlanıyor. 

Zemin+4 kat

Emsali düşük olan proje az katlı olarak tasarlanıyor. Zemin + 4 kat olarak planan proje yatay mimariye sahip olacak. Projede kent meydanı, bölge parkı, eğitim birimleri, dini tesis alanı ve apor alanları yer alacak. Ayrıca arazi içerisinde millet bahçesi de yer alacak.  

Öncelik THY çalışanlarının

Projenin planlama çalışmaları 2-3 ay içerisinde tamamlanacak. En geç 4-5 yılda tamamlanacak projede öncelik THY çalışanlarının olacak. Şirketler projede önceliği THY çalışanlarının konutlarına verecek. İstanbul Yeni Havalimanı çalışanlarına da projeden belli bir kısım ayrılacak. 

Bu proje Emlak Konut GYO'nun en düşük arsa maliyetinin olduğu yer. Bu da metrekareye yansıyacak. 

3. havalimanı açılış için gün sayıyor

Yüzde 90,5i tamamlanan 3. havalimanı 29 Ekim'de açılacak. Dün dev davalimanında biten pist için seyrüsefer cihazlarının testleri için pistin üzerinde DHMİ'ye ait Cessna uçağı ilk kontrol uçuşunu yaptı.

Kanal İstanbul güzergahına 22 bin konut

Emlak Konut'un çılgın proje Kanal İstanbul'un güzergahında da ciddi bir arsa portföyü ve projesi bulunuyor. Şirket Kayabaşı, Küçükçekmece ve Hoşdere hattında yaklaşık 22 bin konutluk proje inşa ediyor. Emlak Konut yüklenicilerinin çılgın proje güzergahında 30 projesi bulunuyor. 

Emlak Konut GYO'nun KAP açıklaması:
Şirketimiz, sahip olduğu, İstanbul ili, Arnavutköy ilçesi, Dursunköy mahallesindeki 3.639.117 m2 büyüklüğündeki arsasının %50 hissesini, 312,5 milyon TL+KDV nakit bedelle Türk Hava Yolları Havaalanı Gayrimenkul Yatırım ve İşletme A.Ş.'ne  satmak üzere protokol imzalamıştır.

Söz konusu protokol çerçevesinde, Şirketimizin arsalar üzerinde Türk Hava Yolları Havaalanı Gayrimenkul Yatırım ve İşletme A.Ş. ile birlikte, etaplar halinde geliştireceği projelerden elde edilecek "net kazanç", %50'si Emlak Konut'a, %50'si  Türk Hava Yolları Havaalanı Gayrimenkul Yatırım ve İşletme A.Ş.'ne ait olmak üzere paylaşılacaktır.

THY'nin KAP açıklaması:
Ortaklığımızın %100 iştiraki olan Türk Hava Yolları Havaalanı Gayrimenkul Yatırım ve İşletme A.Ş., Emlak Konut GYO'nun Yeni Havalimanı yerleşkesi yakınlardaki Dursunköy mahallesinde bulunan yaklaşık 350 hektar büyüklüğündeki arsasının %50 hissesini satın almak  üzere protokol imzalamıştır.

Söz konusu protokol çerçevesinde, Türk Hava Yolları Havaalanı Gayrimenkul Yatırım ve İşletme A.Ş. ve Emlak Konut GYO, bahsi geçen arsa üzerinde Türk Hava Yolları ve İştirakleri çalışanlarına yönelik konut projeleri geliştirmeyi planlamaktadır.

Gelişmeler kamuoyu ile paylaşılacaktır.

İlanları Karşılaştırın