ANTALYA Konut Projeleri

Antalya Konut Projeleri

Antalya Konut Projeleri güncel fiyat, kat planları, resim, konum ve ödeme bilgilerine sitemizden ulaşabilirsiniz. Teslim tarihi 2019 ve 2020 olan en yeni Antalya Emlak Konut & Toki Projeleri kampanya ve fırsatları için e-bültenimize kayıt olabilirsiniz.


Antalya konut projeleri hakkında geniş bilgi verdiğimiz sayfamızda öncelikle Antalya hakkında kısa bilr bilgilendirme yapalım. 

Antalya Türkiye'nin turizm merkezi olmasının yanında doğal güzellikleri ve dört mevsim yaşanabilir iklimiyle de Antalya konut projeleri yönünden gayet zengin durumdadır. Türkiye'nin en kalabalık 5. ili olan Antalya'nın 19 ilçe belediyesi bulunurken dönemsel olarak belediyelerin tamamının sınırları içerisinde inşaat yatırımları hız kesmeden devam etmektedir. Antalya Büyükşehir Belediyesi tarafından da kesintisiz olarak desteklenen yatırımlar sonucunda Antalya'nın dünyanın en önemli turizm noktası olması için gayret edilmekte hem yerli hem de yabancı turistler için cazibe merkezi olmasına çalışılmaktadır.

Antalya İçin Çok Önemli Konut Yatırımları:

Sadece yaz mevsiminde değil, yılın tüm mevsimleri oldukça avantajlı iklim şartlarına sahip olan Antalya, Türkiye genelinde hem ikamet hem de yatırım için konut arayışında olan kişiler için çok önemli avantajlar içeriyor. Özellikle 2000'li yılların başından itibaren devlet desteklerinin de artmasıyla birlikte Antalya'da birçok konut projesi yürütülürken projelerin kesintisiz olarak 2020'li yıllarda da devam etmesi bekleniyor. Yatırım amaçlı yapılan konut alımları birkaç yılda yatırımcının oldukça önemli oranlarda kâr elde etmesini de sağlarken; Antalya her yönüyle yaşanabilir şehirler sıralamasında en üst sıralarda yer almaya devam ediyor. Antalya konut projelerinin ana hatlarıyla genel olarak değerlendirilmeleri yapılırsa;

 • Büyük çoğunluğu şehir merkezi ve turizm beldelerinde olmak üzere yılda 200'e yakın krediye uyumlu Antalya düşük faizli konut projeleri dikkat çekmektedir.
 • Türkiye'nin en büyük inşaat firmalarının başını çektiği yatırımların tamamı planlanan takvimde bitirilip alıcısına teslim edilmektedir.
 • Diğer illerde yapılan konut projelerine oranla Antalya'daki projeler daha uygun ödeme koşulları oluşturmaktadır. Projelerin tamamında ödemeler konusunda ağır koşullara tabi olunması söz konusu değildir.
 • Antalya konut projeleri için belirlenen inşaat malzemeleri her zaman en üst kalitede olurken, sahip olunan daire her bakımdan mimari mükemmellik taşımaktadır.
 • Konut projeleri özellikle ferah ve yeşil çevreyle iç içe doğa dostu olarak tasarlanmaktadır.
 • Konut projelerinin birçoğunun iç mimarisi için öncelikler her zaman müşteri istekleri doğrultusunda oluşturulmaktadır. Özellikle turizm merkezlerindeki projelerde bir bakıma müşteriler kendi dairelerinin mimarlarıdır.
 • Antalya genelindeki konut projelerinin tamamı için yakın çevrelerde çok önemli sosyal tesis seçenekleri bulunduğundan, ailecek her türlü sosyal faaliyete katılım düzenlenebilir. Sosyal tesisler ve ortak yaşam alanları için devlet destekleri önümüzdeki dönemde de devam edecektir.
 • 2017 yılı rakamlarına göre Türkiye genelinde satılan 1 milyon 400 bin konutun 60.273 adeti Antalya'da satılırken, bu oranın %25'lik kısmını yabancı müşteriler oluşturdu. 2018 yılında bu rakamın 75 binin üzerinde olması bekleniyor. Hem devlet, hem de belediyeler vasıtasıyla Antalya'da hem yerli hem de yabancı müşterileri konut satışı için önemli adımlar atılmaya devam ediyor.
 • Bu adımlar çerçevesinde Antalyaspor tesisleri ve teleferik projesinin devreye girmesinin ardından Türkiye'nin Kanal İstanbul'dan sonraki ikinci büyük vizyon projesi olan Boğaçayı projesiyle büyük bir yat limanı yanında 40 kilometrelik yeni bir sahil şeridi de oluşturulacak.
 • Dünyada güneş ışığının film çekimi açısından Los Angeles'in ardından en uygun ikinci şehri olan Antalya'da, 5 bin dönümlük Hollywood benzeri bir film platosu oluşturulması için de çalışmalar başlamış durumda. Projenin Antalya'nın marka değerine oldukça büyük bir katkı yapması bekleniyor.
 • Antalya konut projeleri bakımından da oldukça önemli bir yere sahip bir kentsel dönüşüm projesi olarak da nitelendirilebilen "Kepez Santral Mahalleleri Kentsel Dönüşüm Projesi" ile Kepez çevresi de her anlamda ihya olacak.
 • "Kruvaziyer ve Yat Projesi" adı altında planlanan projenin hayata geçmesiyle de özellikle  kruvaziyer ve yat turizmi bakımından da ciddi gelirler planlanıyor.

Antalya'da Öne Çıkan 1 Yıldan Az Teslim Süreli Konut Projeleri:

Özellikle son 10 yıldır büyük bir gelişim gösteren Antalya inşaat sektörü için 2016 ve 2017 yıllarında başlayan ve bitme noktasına gelen Antalya en uygun konut projeleri arasında öne çıkan projeler Kepez, Döşemealtı, Muratpaşa, Konyaaltı, Belek, Alanya, Kundu, Lara ve Antalya merkez bölgelerinde ağırlık kazanmış durumda:

 • Palm City Modern - Gençer Group – Antalya Döşemealtı
 • Göksu Park Life – Beta İnşaat - Antalya Muratpaşa
 • Ekşioğlu Severler Apartment - Ekşioğlu İnşaat - Antalya Kepez
 • Fenix 84 – Fenix Yapı - Antalya Muratpaşa
 • Gold Residence Emek- EKŞ Holding – Antalya Kepez
 • İltemir Residence - İsmail İltemir İnşaat - Antalya Kepez
 • Marina Premium Villas – ARG Group – Antalya Konyaaltı
 • Novron Oriens Rezidans – Novron İnşaat - Antalya Alanya
 • Novron Feronia Villaları - Novron İnşaat - Antalya Belek
 • Tepe Şehir Konutları - Kent İnşaat - Antalya Döşemealtı
 • Zeytinpark Residence - Aydın Yapı - Antalya Muratpaşa
 • Gold Residence Urkay – E.K.Ş Ekşioğlu Holding – Antalya Kundu
 • Deluxe Antalya - Görgülü Grup – Antalya Kepez
 • Sur Yapı Antalya – Sur Yapı -  Antalya Kepez
 • Eco Marine – Oxo Consctruction – Antalya Alanya
 • Gold Residence Kundu – E.K.Ş Ekşioğlu Holding - Antalya Kundu
 • Moda Natura Villas - Oxo Consctruction - Antalya Alanya
 • Panorama Evleri – Ulu İnşaat - Antalya Kepez
 • Tepe Modern Villaları - Burak Kan İnşaat - Antalya Alanya
 • Alara Residence – Demrol İnşaat - Antalya Alanya
 • Pal City Konakları 2 – Pal City Arsa ve Konut Yapı Kooperatifi – Merkez Antalya
 • AYT Elegance Residence – AYT Grup – Antalya Konyaaltı
 • Koru Park - Özgüntür İnşaat - Merkez Antalya
 • Hak Residence Garden – Hak Group – Antalya Alanya
 • Studio Lego - Gir Yapı - Antalya Kepez -
 • Alara Loft - Kırmızıtaş A.Ş. - Antalya Lara
 • Prime Park Evleri - Saraç İnşaat - Antalya Merkez

Birbirinden Şık Doğayla İç İçe Projeler:

Antalya özelinde birçoğu bitmiş, bazıları da bir yıldan daha az bir süre içinde bitecek, ev sahiplerini doğayla baş başa bırakacak öne çıkan projelerin detaylarına göz atmak gerekirse;

-Palm City Modern projesi Gençer Group tarafından üstlenilen ve 178 adet ikiz 3+1 villadan oluşan doğayla iç içe bir proje. Proje dahilindeki villa fiyatları 700 bin ile 880 bin arasında değişirken, ilk villa teslimatları Eylül 2018'de yapılacak. Proje bitme aşamasında.

-Göksu Park Life projesi Beta İnşaat tarafından tamamı 3+1 olarak tasarlanmış 56 adet lüks konuttan oluşuyor. 151 metrekare büyüklüğünde daireleri ve her türlü lüksü içinde barındıran içeriğiyle projedeki daire fiyatları 640 bin TL olarak belirlendi. Projedeki daireler için belirlenen teslim tarihi Eylül 2019.

-Ekşioğlu Severler Apartment projesi Ekşioğlu İnşaat imzası bulunan ve 2+1'den 5+1'e kadar oldukça geniş bir yelpazede daire sahibi olmanın kapılarını açıyor. Projede 28 daire bulunurken daire fiyatları 275 bin TL'den başlıyor. Bitmek üzere olan projede daire teslim tarihi Ağustos 2018 olarak belirlendi.

-Fenix 84 Konut projesi Antalya Muratpaşa'da devam eden ve artık sona yaklaşılan bir proje. Toplam 156 dairenin bulunduğu projede daireler 156 metrekareden başlarken 250 metrekareye kadar çıkabiliyor. Daire fiyatları 580 bin TL'den başlarken 980 bin TL'ye kadar çıkabiliyor. Antalya konut projeleri lansman tanıtımı tamamlanan proje teslim tarihi ise Mart 2019.

-Gold Residence Emek projesi Antalya Kepez'de EKŞ Holding tarafından yapımına başlanan ve Ağustos 2020 yılında tamamlanması planlanan bir proje. Antalya'nın parlayan yıldızı Kepez'de oldukça farkındalık yaratan bir proje olan Gold Residence Emek, 1+1'den 4+1'e çıkan daireleri, AVM'si, özel yaşam alanlarıyla oldukça doyurucu bir proje. Proje dahilinde 240 konut yapımı sağlanırken konut fiyatlarının önümüzdeki günlerde açıklanması bekleniyor.

-İltemir Residence projesi İsmail İltemir İnşaat tarafından Antalya Kepez'de devam eden ve Ocak 2019'da daire teslimleri yapılacak oldukça önemli bir proje olarak dikkat çekiyor. 102 konutun bulunduğu projede çok amaçlı ticari alanların varlığı da göze çarpıyor. 165 metrekare ile 300 metrekare olarak değişen daire büyüklükleriyle öne çıkan konutlar 3+1 ve 5+2 dubleks daire olarak tasarlanırken daire fiyatları 460 bin TL'den başlarken 1 milyon TL'ye kadar çıkabiliyor.

-Marina Premium Villas projesi ARG Group tarafından tasarlanırken proje kapsamında 7+1 tipte tasarlanmış olan 28 adet villa bulunuyor. Her türlü lüksün birebir yaşanabileceği villalar, Antalya konut projeleri 2018'in en dikkat çekici projelerinden birini oluştururken, yapımı planlanan Boğaçayı projesine de komşu konumda bulunuyor. 02 Haziran 2018 tarihinde teslimine başlanan villa fiyatları 2 milyon 350 bin TL.

-Novron Oriens Rezidence Projesi Novron İnşaat tarafından yapımı tamamlanan ve hemen teslim bir proje olarak ön plana çıkıyor. Projede 54 adet konut ve penthouse daireler yer alırken muhteşem deniz ve orman manzarası hemen göze çarpıyor. 345 bin TL'den başlayan dairelerin tamamına yakınının satışı tamamlanmış durumda.

-Novron Feronia Villaları yine Nonron İnşaat tarafından yapımı tamamlanmış ve hemen teslim durumdaki 26 adet ikiz ve 3 katlı villalardan oluşuyor. 4+1 olarak tasarlanan villa evlerinin fiyatları 160 bin ile 220 bin Euro arasında değişiyor.

Krediye Uygun Düşük Faizli Konut Projeleri:

-Tepe Şehir Konutları Projesi Kent İnşaat tarafından tamamlanmış ve tamamı Antalya düşük faizli konut projeleri kapsamında değerlendirilebilecek 106 daireden oluşan 2+1 ve 3+1 dairelerden oluşmaktadır. Projedeki daireler 118 metrekare ile 141 metrekare arasında değişirken; 2+1 daireler 375 bin TL'den, 3+1 daireler ise 475 bin TL'den başlıyor. Daireler teslime hazır ve %75'i henüz satılmamış durumda.

-Zeytinpark Residence projesi Antalya Muratpaşa'da Aydın Yapı güvencesiyle yükselen 2+1 ve 3+1 dairelerden oluşan 2018 yılı itibariyle de daire teslimlerine başlanmış bir proje olarak öne çıkarken, proje dahilinde 84 daire oluşuyor. Projeye göre dairelerin büyüklükleri 90 ile 138 metrekare olarak değişirken daire fiyatları 325 bin ile 550 bin TL arasında değişiyor. Zeytinpark Residence projesinin 12.Batı Akdeniz Mimarlık Projesi ödülüne sahip olduğunu da belirtmekte fayda var.

-Gold Residence Urkay projesi Ekşioğlu Holding bünyesinde tamamlanmış iki blokta toplam 84 daireden meydana geliyor. Tamamı biten projede 1+1 daireler 61 metrekare ile 71 metrekare arasında değişirken, 2+1 dubleks daireler ise 110 metrekare olarak yer alıyor. Mobilyalı olarak teslim edilen Gold Residence daire fiyatları 245 bin TL ile 260 bin TL arasında değişiyor. Projede sadece 12 satın alınmamış daire kaldığını belirtmekte de fayda var.

-Deluxe Antalya projesi Görgülü Grup tarafından Antalya Kepez'de tamamlanmış bir proje olarak toplam 165 daireden oluşuyor. Proje dahilindeki dairelerin 85 adeti satılmış durumdayken kalan daireler ise alıcılarını bekliyor. Antalya Konut projeleri içerisinde yatırım değeri en yüksek olan projelerden bir olarak adlandırılan Deluxe Antalya projesinde 2+1 dairelerden 4+1 dairelere kadar oldukça geniş bir seçenek bulunuyor. 2+1 daireler 495 bin TL'den başlarken, 4+1 daire fiyatları 1 milyon 300 bin TL'ye kadar çıkabilmektedir.

-Eco Marine projesi Oxo Grup tarafından Antalya'nın Alanya ilçesinde tamamlanmış ve kalan dairelerine alıcı beklerken, proje dahilindeki beş blokta toplam 100 daireden meydana gelen oldukça dikkat çekici bir proje olarak göze çarpıyor. Müşterilerine her türlü konfor ve lüksü yaşatan Eco Marine projesinde daireler 68 bin Euro'dan başlarken 330 bin Euro'ya kadar çıkabiliyor. Proje dahilindeki konutların %31'i satılmış durumdayken kalan %69'luk kısım alıcı bekliyor.

-Gold Residence Kundu projesi Ekşioğlu Holfing tarafından Antalya Kundu'da hayata geçirilen bir proje olarak ön plana çıkıyor. Aralık 2017 tarihinde tamamlanan proje kapsamında dairelerin %85'i satılmış durumda. Residence Kundu bünyesinde 58 metrekarelik 1+1 dairelerin yanı sıra 116 metrekarelik 2+1'lik daireler de bulunuyor. Daha çok kira geliri yatırım amaçlı satın alındıkları gözlenen konutlar için 2018 yılı kira gelirleri 1550 TL'den başlamakta. Dairelerin fiyat aralığı da 220 bin TL ile 350 bin TL arasında.

-Koru Park projesi Antalya Merkez'de Özgüntur İnşaat tarafından tamamlanmış olan 56 konut ve 4 dükkandan oluşan ve 110 metrekare dairelere sahip oldukça dikkat çeken bir proje. Yarısından çoğu satılmış durumda olan proje dahilindeki dairelerin fiyatları 260 bin TL ile 310 bin TL arasında.

Gelecek Dönem Teslimli Antalya Konut Projeleri ve Ayrıntıları:

Yapımına başlanan/başlanacak olan ve devam eden Antalya konut projeleri kapsamında 2019 yılının ikinci yarısı ve 2020 yılı teslim tarihli öne çıkan konut projeleri ve detaylarına göz atmak gerekirse de;

 • Tac Premium – Samut İnşaat - Antalya Kepez
 • Sunis Blue Residence – Sunis Group – Antalya Konyaaltı
 • Samut Comfort City - Samut A.Ş. - Antalya Kepez
 • Sur Yapı Antalya Turkuaz - Sur Yapı - Antalya Kepez
 • Note 27 Elegance - Note İnşaat - Antalya Kepez
 • Sur Cadde – Sur Yapı - Antalya Kepez

-Tac Premium Konut Projesi Antalya Kepez'de Samut İnşaat tarafından 319 konut olarak tasarlanmış bir proje olarak göze çarparken daire teslim tarihi olarak Mayıs 2020 tarihi öngörülüyor. Tac Premium konut projesindeki daireler 60 metrekareden başlarken 160 metrekareye kadar çıkabiliyor. Fiyat aralığı ise 200 bin TL ile 550 bin TL arası. Şimdiden dairelerin %41'i satılmış durumda.

-Sunis Blue Residence Antalya Konyaaltı'nda Sunis Group tarafından yürütülmekte olan 152 daire ve teras bahçeden oluşan önemli bir proje olarak göze çarpıyor. Projedeki daireler deniz manzaralı olmakla birlikte 100 metrekareden 800 metrekareye kadar değişik daire seçenekleri bulunuyor. Projedeki daire fiyatları ise önümüzdeki aylarda açıklanacak. Proje teslim tarihi ise Eylül 2019 olarak planlandı.

-Samut Comfort City projesi Samut A.Ş. tarafından 84 konut yapımı olarak tasarlandı. Antalya Kepez'de ön plana çıkan projelerden biri durumundaki Samut Comfort City için daire fiyatları henüz belli olmamakla birlikte projedeki konutların teslim tarihi Aralık 2019 olarak belirlendi.

-Antalya konut projeleri 2019 teslim çerçevesinde; Sur Yapı Antalya Turkuaz projesi Sur Yapı tarafından Antalya Kepez'de yükselen bir proje olmasının yanında 108 bin TL'den başlayan daire fiyatlarıyla da ön plana çıkmaktadır. 1 milyon 300 bin metrekarelik çok büyük bir alanda sürdürülen kentsel dönüşümün bir parçası inşa edilen projede 1105 adet konut yer alıyor. Projenin tamamının bitiş tarihi Aralık 2019.

-Note 27 Elegance Projesi Note İnşaat imzasıyla 13 bin 400 metrekare ve 252 konutluk dev bir yatırım. Projedeki daireler 80 ile 120 metrekare arasında değişirken 2+1 ve 3+1 olarak tasarlanan dairelerin fiyatları 250 bin TL ile 400 bin TL arasında değişiyor. Proje teslim tarihi Aralık 2019

-Sur Cadde projesi Sur Yapı tarafından Antalya Kepez'de hem ticari hem de bireysel anlamda daire ve işyerlerinden oluşan oldukça geniş kapsamlı bir proje. Antalya konut projeleri fiyatları bakımından da oldukça hesaplı olan projede 1+1 daireler 137 bin TL'den, +1 daireler ise 197 bin TL'den başlıyor. Proje alanından geçen tramvay, Sur Cadde'yi ikinci bir İstiklâl Caddesi yapıyor. Proje teslim tarihi Aralık 2019

Antalya Konut Projeleri için dilerseniz uzman ekibimize Soru Sor bölümünden ulaşıp ücretiz yatırım danışmanlığı alabilirsiniz.

İlanları Karşılaştırın