• A +
  • A -

Yapı Merkezi İnşaat

Yapı Merkezi, 1965 yılında, "insanlığa mutluluk ortamı yaratarak hizmet edecek çağdaş yapı projelerini üretmek ve inşaatlarını gerçekleştirmek" amacıyla kurulmuştur.

Yapı Merkezi evrensel boyutlu projeler gerçekleştirir; riskleri iyi yöneterek, ürün ve hizmetlerini taahhüt ettiği kalitede, sürede ve öngörülen bütçede sunma hedeflerine daima ulaşır.

Yapı Merkezi bu hedeflerini gerçekleştirirken, düşünce ile uygulama arasında bir yargı köprüsü olan estetik tutumu hiçbir zaman gözardı etmez; güzeli arayarak onun peşine tutkuyla düşer. Teknik ölçülerin yanı sıra mesleki ve insani değerleri de ölçü alır, ölçü organizasyonu olmak için tüm faaliyetlerinde sürekli bilgi işler. Yapı Merkezi, başladığı her projeyi zamanında bitirme azmi gösteren, açık, saydam, yenilikçi ve faaliyet gösterdiği sektörlere öncülük eden bir şirketler grubudur. Hizmet sunduğu ülkelerin tarihine, geleneklerine, örf ve âdetlerine, yasalarına ve çevreye saygılıdır, duyarlıdır.

Mühendisleştirdiğimiz 42 milyon m² yapıda yaşayanların mutluluğu, 1965 yılından bugüne inşa ettiğimiz 2600 km hat, 39 adet raylı sistem, 300 adet istasyon ile 3 kıtada her gün 2 milyondan fazla yolcuyu güvenle taşımamız, 5600 km ürettiğimiz su sızdırmaz borular ile 40 ülkede yüzlerce noktaya temiz su iletebilmemiz, 3000 kg/cm² dayanımda beton üretebilmemiz, binlerce öğrencinin her gün kendisini okulumuzda verilen eğitimle geliştirebilmesi; Yapı Merkezi ailesi için anlamlı göstergelerdir.

Grubun ilk ve en büyük şirketi olan Yapı Merkezi İnşaat ve Sanayi A. Ş. yarım asırlık geçmişinde Türkiye'de ve özellikle Birleşik Arap Emirlikleri, Sudi Arabistan, Sudan, Etiyopya, Cezayir ve Fas başta olmak üzere yurtdışında önemli inşaat projeleri gerçekleştirmiştir.

1978 yılında, prefabrikasyon tecrübe ve know-how birikimiyle kurulan Yapı Merkezi Prefabrikasyon A. Ş. Türkiye'de inşaat sektöründe ISO9001 Kalite Güvence Belgesi'ni alan ilk kuruluş olmuştur.

Yapı Merkezi, 1987 yılında, öngerme teknolojisinde lider konumundaki Freyssinet International ile ortak olarak Freysaş şirketini kurmuştur. Freysaş, kısa zamanda ardgerme, ağır kaldırma, zemin ankrajları ve askılı sistemler gibi ileri inşaat teknolojilerini içeren muhtelif projeleri başarıyla tatbik etmiştir.

1994'te Yapı Konut, kaliteli ve konforlu konutlar üretmek üzere gruba katılmış ve Çam Konaklar, Sokullu Evleri, NP12 Evleri, Şişli Plaza, Arkeon Evleri gibi başarılı projelere imza atmıştır. 2015 itibariyle ticaret hayatına Yapı Merkezi Gayrimenkul Grubu olarak devam etmektedir.

1995'te, eğitim sektöründe Nitelikli Eğitim Kurumları A. Ş. (NEKAŞ) kurulmuş ve Irmak Okulları açılmıştır. Türkiye'de ilk defa uluslararası ISO9002 belgesini alan ve 2012 yılında Uluslararası Kalite Ödülü'ne Altın kategoride layık görülen okul sıfatıyla Irmak Okulları; kendi alanındaki özgün faaliyetlerini sürdürmekte, ülkemizin ve dünyanın en önemli üniversitelerine öğrenci kazandırmaktadır.

1996 yılında gruba katılan Subor Boru Sanayi A. Ş., yüksek teknolojili kompozit inşaat malzemeleri üretmek hedefi çerçevesinde kurulmuştur. Yüzde elli sermayesi Amiantit Grubu'na ait olan Subor, bugün ülkemizde CTP boru imalatında lider konumdadır.

Grubun raylı sistem tecrübesinden istifadeyle ve sürekli artan şehiriçi ve şehirlerarası demiryolu ulaşımı talebi dikkate alınarak 1998'de Yapıray gruba katılmıştır. Yapıray, demiryolu sistemleri ile ilgili tasarım, inşaat ve işletme hizmetleri vermektedir.

Yapı Merkezi İDİS (İzleme Denetim & İletişim Sistemleri) A.Ş., Yapı Merkezi’nin karayolu ve raylı sistemler ulaşım endüstrisinde; yenilikçi, uygun maliyetli ve ödüllü projeler sunma yeteneğini ve bu alandaki uzmanlığını güçlendirmek amacı ile 2012 yılında kurulmuştur.

Yapı Merkezi şirketleri 1998 yılından beri Yapı Merkezi Holding çatısı altında faaliyetlerini sürdürmektedirler.

Yapı Merkezi; kurduğu şirketlerle özellikle ulaşım sistemleri; kent içi raylı sistemler; tüneller, köprüler, viyadükler; endüstriyel ve genel hizmet yapıları; konutlar, su toplama ve temin sistemleri; restorasyon, güçlendirme ve onarım işleri ile ilgili yurtiçinde ve yurtdışında sayısız projeyi başarı ile hayata geçirmiştir.

Yapı Merkezi raylı sistemler konusunda bir "dünya markası"dır. Uluslararası Toplu Taşın Birliği'nin (UITP) "2004 Dünya Raylı Sistem" Ödülü, Yapı Merkezi'nin Estram (Eskişehir Raylı Sistemi) Projesine, UITP 2010 yılı "En İyi LRTS Projesi" Ödülü ve İngiliz Hafif Raylı Sistem Birliği'nin "2010 Yılının Raylı Sistemi" Ödülü yine Yapı Merkezi'nin Kayseray (Kayseri Raylı Sistemi) Projesine verilmiştir. Ayrıca 2012 yılının sonunda hizmete giren Casablanca Tramvayı, Tramways&Urban Transit Organizasyonu tarafından "Yılın En İyi Yabancı Tramvay Sistemi" ödülüne layık görülmüştür. Yapı Merkezi tarafından anahtar teslim olarak gerçekleştirilen ve 2011 yılında işletmeye açılan Ankara-Konya Hızlı Tren Projesi de raylı sistem deneyiminin en önemli halkalarından biridir.

Yapı Merkezi yarım yüzyıllık tecrübesinin verdiği özgüvenle Afrika pazarında yatırım yapmaya yönelmiştir. Özellikle son 10 yıl içerisinde Yapı Merkezi, ilk olarak Sudan'da Nil Nehri üzerine El Mek Nimir ve Al Halfaia Köprülerini, daha sonra Al Wahat Alışveriş Merkezi'ni başarıyla inşa etmiştir. Raylı sistemlerde global bir marka olmasının verdiği avantajla Cezayir, Fas ve Etiyopya'da yeni projelere imza atmaktadır.

Yapı Merkezi, Körfez ülkelerinde Birleşik Arap Emirlikleri'nde Dubai Metrosu ile başladığı başarılı tecrübesini, Suudi Arabistan'daki Mekke ve Medine İstasyonları, Al Nariah Depo ve Bakım Atölyesi inşası ile sürdürmektedir.

Türkiye'de 1000 kg/cm² dayanıma sahip betonu ilk olarak üreten Yapı Merkezi Ar-Ge Bölümü bugün, 7 günlük beton dayanımını 3000 kgf/cm²'ye ulaştırmış ve ışık geçiren betonu üretmiştir.

Bilgi işleme ve teknoloji kullanımının şirket felsefesinde özel bir yeri olduğundan Yapı Merkezi 1987 yılında kendi bünyesinde tüm personelin kullanımına yönelik bir kütüphane kurmuştur. Kütüphanede Yapı Merkezi ve Yapı Merkezi'nin iş alanlarıyla ilgili farklı disiplin ve alanlarda araştırma yapmayı destekleyen zengin dokümantasyon ve koleksiyon yer almaktadır. Ayrıca şantiyelerin ihtiyaç duyabileceği bilgi ve belgeyi karşılamak amacıyla, şantiyeler için sanal kütüphaneler de oluşturulmaktadır. Şirketin mühendislik alanındaki başarılı çalışmaları sıklıkla farklı zamanlarda ulusal ve uluslararası bilimsel çevreler tarafından ödüllendirilmiştir.

Yapı Merkezi tüm faaliyetlerinde Türkiye'nin kalkınmasını, dünya uygarlığının gelişmesini; müşterilerinin, çalışanlarının ve ortaklarının memnuniyetini ve şirket değerlerini en ön planda tutar. Yapı Merkezi ayrıca doğanın gösterdiği çözüm yollarından ilham alarak; bilgi ve teknolojiye, insan kaynaklarına ve yeni yönetim sistemlerine sürekli yatırım yapar. 

Yapı Merkezi yarım asırlık tecrübesinden kaynaklanan özgüvenle birlikte; yatırımları, özkaynakları, binlerce aile bireyi, başarılı geçmişi ve ışıldayan geleceği ile ülkemizin yükselen bir değeridir. Bugüne kadar olduğu gibi bundan böyle de bilgi işlemedeki ve estetik tutum sergilemedeki maharetini artıracak olan Yapı Merkezi, aranan ve güven duyulan bir "dünya markası" olma vasfını gittikçe pekiştirecek; Türkiye'nin ve dünyanın bayındırlık tarihindeki seçkin konumunu sürdürecektir.

YAPI MERKEZİ İNŞAAT VE SANAYİ A.Ş. İLETİŞİM BİLGİLERİ
Sokullu Konağı, Sokullu Sokak, No12, Acıbadem, Kadıköy, İstanbul, Türkiye
T : +90 (216) 999 61 11
F : +90 (216) 999 61 30

Web site:
Telefon: 0 (216) 999 61 11
Fax:
Adres: Acıbadem Mahallesi, Sokullu Sokak, Sokullu Konağı, No:12 Kadıköy/İstanbul İSTANBUL / Kadıköy


İlanları Karşılaştırın