• A +
  • A -

Site İnşaat

Site İnşaat; ticaret ve inşaat hayatına 1985 yılında Ankara’da başladı. 1987 yılına kadar Ankara’da sürdürdüğü faaliyetlerini 1987′de Mersin’e taşıdı.

O dönemde hızlı ve kontrolsüz bir büyüme içerisinde olan Mersin’in alt yapı sorunlarına yönelik projelere başlayan Site İnşaat, kentin hızla değişen beklentilerine uygun çözümleri hayata geçirmeyi hedefledi. Artan nüfusun ihtiyaçlarına ve çarpık yapılaşma sorununa yönelik alternatif yaşam merkezleri üretme vizyonuyla, sadece toplu konut üretimi değil, gündelik hayatı destekleyecek alt ve üst yapı çalışmaları, dere ıslahı, sosyal alan ve çarşı inşaatları gerçekleştirdi. Bu alternatif yaşam alanlarının ekonomik hareketliliğini destekleyecek ticaret ve rekreasyon alanları inşa etti ve anahtar teslimi devretti. Site İnşaat kentin yaşamsal ve sosyal gelişimine katkı sağlayan bir çok projeye sponsor olarak veya projelerde aktif yer alarak, sosyal sorumluluk görevini yerine getirdi.

Kent merkezi ve sahil şeridinde orta ve büyük ölçekli birçok konut projesi gerçekleştiren Site İnşaat, 2005 yılında “Kuzey Mersin” bölgesinin ilk projesi olan, Güler Residence 1. Etap inşaatına başlayarak kentin yeni yaşam ve cazibe merkezi olan “Kuzey Mersin” deki konut profilinin belirleyicisi oldu. Projeleri ile standartları yüksek yaşam alanları yaratan Site İnşaat, Güler Residence 2. Etap projesi ile de Kuzey Mersin’deki konut yapımı standartlarını yukarılara taşıdı.2006 yılında yapımına başladığı Bizimevler projesi ile yine bulunduğu bölgenin konut tipini değiştiren Site İnşaat Çağdaşkent’e “çağdaş” bir sosyal yaşam sundu.

Müteahhitliğini yaptığı projelerin uygulama aşamalarında uzman bir ekiple, statik ve tasarım açısından tasarlananı üretme ve üretimin her aşamasında güvenli ve çevreye duyarlı en yüksek teknolojiyi kullanma ilkesi ile çalışan Site İnşaat,yepyeni projelere imzasını atarak büyümeye devam etmektedir.

Web site:
Telefon: 0324 328 50 50
Fax:
Adres: Çiftlikköy Mh. Şakir Son Cd. No:1 Yenişehir/MERSİN


İlanları Karşılaştırın