• A +
  • A -

Prokon Mühendislik

Prokon Mühendislik Ve Müşavirlik AŞ, 1974 yılında Endüstriyel yapıların inşaat proje hizmetleri amacına yönelik olarak, toplam beş kişilik çok kısıtlı bir kadro ile kurulmuş, geçen kırk yıl içinde dört yüz kişilik bir şirketler grubuna dönüşmüştür.

 

Bugün Ankara’da 17000 m2 kapalı alanı olan, LEED Platinyum sertifikalı genel merkezimizde mimarlık ve mühendisliğin tüm branşlarında olmak üzere “multi disiplin” bazında hizmetlerini sürdürmektedir. Gerek temel mühendislik gerekse detay mühendislik alanlarında 850 adet endüstriyel projenin yapımını gerçekleştiren tasarım grubumuz ile 12 milyon m2nin üzerinde üst yapı kontrollük hizmetini tamamlamış olan müşavirlik bölümümüz, müştereken 80 adedin üzerinde hem tasarım hem kontrollük işini bir arada gerçekleştirmişlerdir.

 

Kurumsallaşmak ve sürdürülebilirlik konularının bilinci ile, birikimli ve profesyonel kadrolarımızla hizmet sunmak ve bunu daha uzun yıllar sürdürmek; ekonomik güvenceler ve çalışma ortamlarının uygunluğu yanında belirli bir “kurum kültürünün” oluşturulması ile mümkündür. Bahse konu bu faktörler, şirketlerimizin hepsinde gerekli ve yeterli olan bir seviyededir. Bu ortam içinde, donanımlı kadrolarımızla, müşterilerimizin yatırımlarının gerçekleştirilmesindeki katkımızı en sağlam, en ekonomik ve en kaliteli çözümlere yönelik tercihlerle sağlayabilmekteyiz. Hizmetlerimizi sözleşmesinde taahhüt edilen zamanda tamamlamak, en önemli hassasiyetimiz olmaktadır.

 

Buna yönelik olarak piyasalardaki çağdaş yazılımları ülkemizde en yaygın olarak kullanan şirket olduğumuz gibi, bununla yetinmeyip kurmuş olduğumuz Proya Yazılım A.Ş. şirketimizin gerçekleştirdiği COMOSYS isimli mesleki yazılımımızı da on beş senedir kullanmaktayız. Dünyadaki benzerlerinden çok daha kabiliyetli ve çok daha hızlı olan bu yazılımımızda, çelik konstrüksiyon ve betonarme inşaatlardaki hesap ve detay projelerinden sonra, mekanik, elektrik, tesisat gibi branşlar da geliştirilmiştir. Şirketler grubumuzun ar-ge (araştırma geliştirme) faaliyeti olarak kabul ettiğimiz bu çalışmamız bütün hızı ile devam etmektedir. Dünyanın benzer diğer yazılımları ile ve sanayi yapılarının vazgeçilmez temel yazılımı olan PDMS ile veri transferine olanak veren yazılımımız, hizmetlerimizin kalite hassasiyetlerini ve zaman tasarrufunu en üst seviyelere çıkarmaktadır. Eklenen son özellikleriyle de yazılımımız, proje yönetiminde ve şantiyelerde iş takiplerinin önemli bir enstrümanı haline gelmiş bulunmaktadır.

 

Prokon Mühendislik ve Müşavirlik AŞ, şimdiye kadar gerçekleştirdiği işlerinde, birlikte çalıştığı teknoloji tedarikçisi yabancı firmalarla oluşmuş deneyim ve birikimleriyle, tasarımlarında en avantajlı çözümleri sunabilmekte, müşterilerinin iş ortağı gibi davranarak yatırımları sahiplenen bir “iş kültürünü” geliştirmiş bulunmaktadır.

Bu sayede, Prokon’la çalışmayı tercih edecek yatırımcılar, kendi kadrolarıyla çalışmakta olduklarını düşüneceklerdir

Saygılarımızla,

Hasan ÖZDEMİR

İsmail SALICI

Web site:
Telefon: +90.312.287 26 43
Fax:
Adres: Fatih Sultan Mehmet Bulvarı No:420 06980 Kahramankazan - Ankara / Türkiye


İlanları Karşılaştırın