• A +
  • A -

Kuyaş İnşaat

Değerli Ortaklarımız,
 

Kuyumcukent Topluluğu 1988 yılında başlayan kooperatif hayatını, 2005 yılında Kuyumcukent Gayrimenkul Yatırımları Anonim Şirketi ile devam ettirdi. Yeni Türk Ticaret Kanununu ilk ve yeni uygulaması olarak, mevcut kooperatif şirketimiz tarafından devir alınarak ilk defa bir halka açık şirketin bir kooperatif devir alması işlemini gerçekleştirildi. Tüm bu sürede toplam 550.000 m2 inşaat ve 3300 bağımsız bölümü kuyumculara ve sektörle ilgili tüm yatırımcılara teslim ettik.

Kooperatif birleşmesinin devamında; sizlerle birlikte daha önce hedeflediğimiz KUYAŞ hisselerinin 2. Ulusal Pazar’da işlem görmeye başlaması için gerekli çalışmaları tamamlayıp nitekim 12 Aralık 2013 tarihinde 2. Ulusal Pazar’a girerek hayallerimizi gerçekleştirme yolunda büyük bir adımı daha sizlerle beraber atmış olduk.

2014 yılında şirketimiz sermayesi hissedarlarımıza 15,18 kat bedelsiz hisse dağıtarak 9.072.932 TL’ye artırılmıştır. Borsadaki yatırımcı sayımız 2700'e ulaşmıştır. Kuyumcu esnafı dışında kişilerden de oldukça ilgi görmektedir. Dolayısıyla gerçek anlamda bir halka açık şirket olduğumuzu belirtmek isterim.

2015 yılında özkaynaklarımızı güçlendirmek ve siz değerli ortaklarımıza pay senedi verebilmek için % 100 bedelli % 100 bedelsiz sermaye artırımı yapılarak çıkarılmış sermayemiz 27.218.798,16 TL'ye yükseltilmiştir. Önümüzdeki yıllarda gerekli kurumlardan izin alındığı takdirde sermaye artırımlarımız devam edecektir.

İnşaatı devam eden Borsa İstanbul A.Ş.’e satılmış olan "Borsa İstanbul Kıymetli Madenler ve Kıymetli Taşlar Piyasası Binası" tamamlanmış ve iskânı alınmış olup Mart 2016'da teslim edilmiştir. Şirketimize ait Borsa Kule binası inşaatının kaba yapı işleri %60 tamamlanmıştır. Şirketimiz inşaat faaliyetlerinde ticari alanlarda üretmiş olduğu üniteler ile ispatlamış olup, konut üretiminde de İstanbul'un gözde semtlerinden Kalamış, Bağdat Caddesi ve Caddebostan gibi bölgelerde 2015’de başlayan 3 adet konut projemizin inşası devam etmektedir.

Gerek yukarıda belirttiğim bölgede, gerekse İstanbul’un gelişmekte olan diğer müstesna semtlerinde ön görüşmeleri tamamlanmış, imza aşamasına gelen sözleşmelere ait olan projelerimiz bulunmaktadır. Bu projelerin durumunu da imzaları tamamlanmasına müteakip sizlere duyuracağız.

Kârlı ticari projelerimizi daha da geliştirerek tüm hissedarlarımızın menfaatini artırmak temel hedefimizdir. Bir yıl içerisinde yüzlerce proje önerisine çalışılmakta olup, bunlardan en karlı olanlarını yıl içerisinde imza aşamasına getirmekteyiz.

Ana faaliyet alanımız olan gayrimenkul geliştirme işinde 5 sene içerisinde Türkiye’nin en bilinir 10 gayrimenkul firmasından birisi olmak hedefimiz doğrultusunda büyümemizi planlıyor ve yönetiyoruz.

Şirketimizin ana faaliyeti gayrimenkul geliştirmeye ilaveten, 2016 Mart Genel Kurulunda ana sözleşmede yaptığımız değişiklik ile genel kuruldan aldığımız yetki çerçevesinde ‘’Kuyumcukent Yönetim A.Ş.” adı altında bir tesis yönetimi ve işletmesi şirketini de kurduk ve faaliyete başladık. Bu şirketimiz ile kendi ürettiğimiz binaların işletmesini yapmanın yanı sıra, piyasadaki diğer markalı projelerin de işletmesini yapmayı, Türkiye’nin önümüzdeki yıllarda büyümesi beklenen tesis yönetimi pastasından büyük bir pay almayı hedefliyoruz.

Büyüme planlarımız bunun ile de sınırlı değil. Kendi öz alanımız olan gayrimenkul geliştirmeye yakın olan alanlarda yeni şirketler kurma hedefimiz çerçevesinde “Kuyaş Gayrimenkul Satış ve Pazarlama’’ şirketi de kurulma aşamasında, bu şirket vasıtası ile kendi ürettiğimiz malları satma ve kiralamanın yanı sıra, diğer markalı projelerinde satış ve pazarlamasını üstlenmeyi hedefliyoruz.

Göstermiş olduğunuz güven ve destek için sizlere Yönetim Kurulu adına teşekkür ederim.

Saygılarımla,

Sait Erdal METİNER

Web site:
Telefon: (0850) 640 0 400
Fax:
Adres: İstanbul Vizyon Park Merkez Plaza Kuyumcular Sk. No: 4 C-1 Blok Kat: 11 34197 Bahçelievler – İstanbul İSTANBUL / Bahçelievler


İlanları Karşılaştırın