2 YIL İÇERİSİNDE 3 BİN KM BİSİKLET YOLU YAPILACAK!
  • 17-03-2020
  • 3,265 Görüntüleme
  • A +
  • A -

2 YIL İÇERİSİNDE 3 BİN KM BİSİKLET YOLU YAPILACAK!

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'nın yaptığı açıklamaya göre, 2023 yılına kadar 3 bin km bisiklet yolu, 60 km çevre dostu sokak, 3 bin km yeşil yürüyüş yolu ve 60 bin metrekare gürültü bariyerini şehirlere kazandırması planlanacak.

Gürültüsüz caddeler , tertemiz hava ve sağlıklı bir yaşama kavuşmak çalışan Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Avrupa Bisiklet Ağı (EuroVelo) ile entegre bisiklet yolu ağı oluşturacağını duyurdu. Başlangıcı Edirne olacak projenin Ege kıyıları- Antalya ve İstanbul- Ankara- Konya- Nevşehir- Kayseri rotaları ile ülkemizin kültür ve turizm merkezlerine bisiklet ile erişme imkanı sağlanacak.

Şehir içi bisiklet yolu ulaşım ile entegre olarak bisiklet kullanımı yaygınlaşmasını destekleyecek.  2023 yılına kadar 3 bin kilometre bisiklet yolu, 60 kilometre çevre dostu sokak,  3 bin kilometre yeşil yürüyüş yolu ve 60 bin metrekare gürültü bariyerinin tamamlanması planlanıyor. Millet bahçeleri dagil kişi başına düşen yeşil alan miktarı 2023 yılında ortalama15 metrekare olması planlanıyor.

İlanları Karşılaştırın